Meko loftas ir „Fluxus“ – MO
lt
 
1 / 8
2 / 8
3 / 8
4 / 8
5 / 8
6 / 8
7 / 8
8 / 8
Dėkui!
Turas baigtas
Meko loftas ir „Fluxus“

Į Vusterio gatvę persikėlėme 1974 m. Tuo metu vyko rekonstrukcija, pereinamasis laikotarpis. Patalpas išnuomojome, leidome toje erdvėje vykdyti kitas veiklas. Būtent čia pasirodė Richardas Formanas. Manau, kad surengė du ar tris pačius pirmuosius savo pasirodymus. Vyko ir kitų teatro bei muzikos… Philipas Glassas čia surengė pirmąjį savo koncertą Niujorke, kai grįžo iš Indijos ir jo muzika pasikeitė. Henry’is Flyntas, Lamontas Youngas, Ornette Coleman – tuo metu vyko daug muzikos renginių.

Skaityti daugiau

Ir tada, kai 1979 m. įsigijome naują pastatą, kurį reikėjo atnaujinti, pardavėme Vusterio gatvės patalpas ir dalį gautų pinigų panaudojome naujojo pastato renovacijai. Todėl 1979 m. pasirodymai Vusterio g. 80 praktiškai buvo nutraukti. Kuo dar buvo svarbios Vusterio g. 80 patalpos: su Jurgiu Mačiūnu buvau susipažinęs jau 1952 m. ar 1953 m. Kai jis pradėjo dirbti, kurti savo nedidelį Fluxus judėjimą, ir kai 1967 m. įsigijau patalpas Vusterio g. 80, Jurgis neturėjo kur gyventi, todėl leidau jam apsistoti ir dirbti rūsyje. Ten jis gyveno dešimt metų, kol buvo sumuštas mafijos ir turėjo išsikelti iš Niujorko, bet čia jau kita istorija.

Visos veiklos, viso dešimtmečio Fluxus veikla vyko Vusterio g. 80. Ir, be abejo, tai buvo labai svarbu Jurgiui ir visam Fluxus judėjimui – turėti vietą, kurioje… Žinote, leidau jam ten daryti viską, ką norėjo. Žinoma, jis išnaudojo ir gatvės erdvę. Nam June Paikas čia taip pat surengė kelis pasirodymus su Charlotte Moorman. Tai buvo ne tik kino vieta, bet ir Fluxus judėjimo bei su juo susijusių to laikotarpio renginių vieta.

Lietuvos kultūros taryba