Režisierius Keneth Anger – MO
 
1 / 8
2 / 8
3 / 8
4 / 8
5 / 8
6 / 8
7 / 8
8 / 8
Dėkui!
Turas baigtas
Režisierius Keneth Anger

Labai gali būti, kad su Kenneth’u Anger’iu nebuvau susipažinęs iki „Skorpiono iškilimo“ (angl. Scorpio Rising) premjeros 1964 m. Premjera buvo rodoma festivalyje „Filmmakers’ Showcase“. Maždaug tuo metu jis taip pat persikėlė į Niujorką, todėl atsirado daug daugiau galimybių susitikti. Žinote, vienas dalykas, kurį dabar galiu pasakyti, visada sakiau ir sakysiu apie Andy’į Warhol’ą, yra tai, kad A. Warhol’as jautė didelį solidarumą su avangardu ir ypač su tuo, ką dariau aš. Jis niekada manęs nenuvylė. Visada galėjau į jį kreiptis. Kenneth’as irgi iš tokių žmonių. Jo atsidavimas… Turiu omenyje, prieš tai jis dirbo Holivude, komercinio kino srityje, visi ten jo draugai, jis žavisi daugeliu žvaigždžių ir jas idealizuoja, bet tikroji jo aistra ir atsidavimas yra avangardinis kinas. Jis visada palaikys, neišduos ir neišsisukinės, visada bus šalia.

Skaityti daugiau

Jis gali ginčytis ir turi nemažai, kaip jis sako, priešų. Žinote, jų jis turi daug. Keikia juos ir niekada nekalba. Bet tai neturi nieko bendro su jo atsidavimu. Be to, jis labai jautrus, jei jaučia, kad kas nors turi blogų, netinkamų ketinimų. Žinote, jei kas nors prašo duoti interviu, jis iš karto pajunta, jei juo domisi tik dėl to, kad yra kontroversiška asmenybė, ir tiesiog nori apie tai parašyti straipsnį. Tokiems jis interviu neduoda. Arba, jei kas nors paskambina man ir prašo medžiagos apie Kenneth’ą Anger’į, aš visada atsiklausiu Kenneth’o, ar susisiekė ir su juo. Ir jis sako, ne, ne, su tuo žmogumi nekalbėk. Ir kai susitinku su tais žmonėmis, matau, kad jie nėra tinkami rašyti straipsnį apie Kenneth’ą. Jis labai jautriai reaguoja į tokius dalykus.

Žinoma, yra jo gyvenime buvo laikotarpių, apie kuriuos nedaug žinome. Gaila, nes, pavyzdžiui, žinome labai nedaug – ar net visai nieko nežinome – apie jo gyvenimą Paryžiuje. Net nežinau, kiek laiko jis ten praleido. Tačiau kurį laiką ten gyveno. J. Cocteau buvo pirmasis jį pripažinęs ir rašęs apie jo filmą „Fejerverkai“ (angl. Fireworks). Apie pirmąjį… Na, iš tiesų jis nebuvo pirmasis, nes jau prieš tai buvo sukūręs kelis nedidelius filmus, nors jų ir neišleido. Tačiau mes daug ko nežinome, yra labai daug spragų, kalbant apie kai kurių svarbių avangardo judėjimo asmenybių, menininkų gyvenimus.

Turiu pripažinti, kad turiu vieną trūkumą – niekada neužduodu asmeniškų klausimų. Kartais tai sukelia problemų, nes kai kas nors prisistato, pasako savo vardą, o aš gerai nenugirstu, vėliau droviuosi dar kartą klausti. Praeina savaitės, mėnesiai, kartais metai, ir mes vis susitinkam, o aš nežinau to žmogaus vardo. Kartais kas nors man pasako. Taigi nesiknaisioju po savo kolegų ir draugų praeitį ir asmeninį gyvenimą, nes kartais man atrodo, kad neturėčiau to daryti.

Lietuvos kultūros taryba