Fojė ir Džordana Butkutė – MO
lt
 
1 / 2
0:00
0:00
2 / 2
0:00
0:00
Dėkui!
Turas baigtas
Fojė ir Džordana Butkutė

Kaip skamba pirmasis Lietuvos nepriklausomybės dešimtmetis? Užsimerkite ir susikaupkite, o aš pabandysiu atspėti, kokia pirmoji muzikinė asociacija ką tik gimė Jūsų galvoje.
„Neliūdėk, jei draugai neaplankė tavęs, tai žinok jie nebuvo tikri…“ Taip, žinoma, tai Džordana Butkutė! Šiai dainininkei lietuviškosios popscenos karalienės drabužiai matuojami daugiau nei tris dešimtmečius, tačiau tikrasis Džordanos viešpatavimo laikas yra 90-ieji. Tuomet Džordanos dainos buvo grojamos diskotekose, koncertuose, viešuose renginiuose, giminių suėjimuose ir -niolikmečių „plotuose“.

Skaityti daugiau

O kas buvo to meto scenos karaliumi? Atsakymas daugiau nei akivaizdus. Ar pamenate inteligentišką vaikinuką pašiauštais plaukais, rašantį liūdnas dainas apie vaikystės stogą, laužo šviesą ir meilę, kurios jam nebus per daug? Taip, tai Andrius Mamontovas! Andriaus ir bendraminčių įkurta grupė „Fojė“ gyvavo 14 metų, išleido 9 studijinius, 3 koncertinius, kelis geriausių dainų albumus ir savo veiklą užbaigė 1997-ųjų gegužės mėnesį. Į paskutinįjį grupės koncertą Vingio parke susirinko 60 000 žmonių. Daugeliui jų Andriaus Mamontovo dainos buvo tapusios neatsiejama muzikinės biografijos dalimi. O tada Mamontovas apsirengė baltais popieriniais marškiniais ir žengė į teatro sceną, tapdamas Hamletu Eimunto Nekrošiaus spektaklyje. Su juo jis per 15 metų apkeliavo visą pasaulį.

Lietuvos kultūros taryba