Issey Miyake ir Greg Speirs, kostiumai Lietuvos sportininkams Barselonos olimpinėse žaidynėse ir marškinėliai „Slam Dunking Skeleton“, 1992 – MO
lt
 
1 / 2
0:00
0:00
2 / 2
0:00
0:00
Dėkui!
Turas baigtas
Issey Miyake ir Greg Speirs, kostiumai Lietuvos sportininkams Barselonos olimpinėse žaidynėse ir marškinėliai „Slam Dunking Skeleton“, 1992

1992-aisiais Barselonoje surengtos vasaros Olimpinės žaidynės Lietuvos sportininkams tapo puikia galimybe atlikti savosios valstybės ambasadorių vaidmenį.
Į Barseloną atvykę 47 olimpiečiai iš Lietuvos buvo apsirengę paradine apranga, sukurta japonų dizainerio Issey Miyake, kurio sumodeliuotą garsųjį juodą golfą ir džinsus kaip uniformą dėvėjo pats Steve’as Jobsas. Pirmą kartą su savo šalies vėliava dalyvaujančiai Lietuvai kostiumus šiam dizaineriui sukurti pakvietė komandos gydytojas dr. Erdvardas Domanskis. Issey Miyake ne tik priėmė pasiūlymą, bet ir sukūrė kostiumus visiškai nemokamai.

Skaityti daugiau

Specialiai Barselonos vasaros Olimpinėms žaidynėms buvo pagamintas ir dar vienas rūbas, iki šiol mielai nešiojamas krepšinio aistruolių. Tai batikos technika nudažyti marškinėliai su į krepšį dedančiu skeletu – „Slam Dunking Skeleton“. Beje, marškinėliai nudažyti batikos technika rankomis, kuri garantuoja, kad kiekvieni marškinėliai yra šiek tiek skirtingi ir unikalūs.

Šiuos marškinėlius Lietuvos krepšinio rinktinei sukūrė Niujorke gyvenantis menininkas Gregas Speirsas, norėdamas papasakoti apie komandą, kuri lyg Feniksas pakilo iš nebūties. Amerikiečių menininko idėja lyg žiežirba įplieskė pašėlusią pergalių vilties ugnį. Lietuvos krepšinio rinktinė Barselonos Olimpinėse žaidynėse laimėjo bronzos medalius. Metai bėga, o šis talismanas toliau lydi ne tik Lietuvos krepšinio rinktinę, bet ir visus jos gerbėjus, kurie sudėvi marškinėlius kone iki skutų.

Lietuvos kultūros taryba